STYRELSEN

Ordförande

Emma Samuelsson

ordf_ask@stud.slu.se

 

Vice Ordförande

Jonna Österbäck

vice_ask@stud.slu.se

 

Kassör

Charlotta Norderyd

kass_ask@stud.slu.se

 

Sekreterare

Mollie Wahlgren

sek_ask@stud.slu.se

 

SLUSS-representant

Olivia Norderfors Andersson & Måns Hagander

sluss_ask@stud.slu.se

 

Studiesocialt ansvarig 

Vilma  Gustafsson

stud_ask@stud.slu.se

 

Registeransvarig 

Karin Sturesson

reg_ask@stud.slu.se

 

Informationsansvarig

Nadia Andersson

info_ask@stud.slu.se

 

 

Utskott 

International committee

Freya Saidin, frsa0003@stud.slu.se

 

Småttingkommittén

smgen_ask@stud.slu.se

Generaler: Johanna Kvarnheden, Johanna Jacobsson & Emma Olsson

 

AFK, Alnarps festkommitté

afk_ask@stud.slu.se

Klubbmästarinna: Matilda Åkesson, maak0011@stud.slu.se

 

tradU, traditionsutskottet

Anton Wallenstad, anwd0004@stud.slu.se 

 

Uniformsutskottet

Uniform_ask@stud.slu.se

Måns Hagander, Lova Hambraeus & Emma Olsson

 

Idrottsföreningen ASK representant/er 

Linn Svensson, lnon0007@stud.slu.se

Karin Stureson, knon0010@stud.slu.se

 

Odlingsutskottet

Ordförande: Isak Källström, Ikka0001@stud.slu.se

Odlingsansvarig: Andrea Raashou, anou0002@stud.slu.se

 

Miljöutskottet

Ordförande: Henry Nicholson, hyni0002@stud.slu.se

 

Friluftsutskottet

Johan Annerdal, jnal0005@stud.slu.se

 

Hantverksutskottet

Ordförande: Jessica Lorentzsson, jalo0004@stud.slu.se

Kassör: Nathalie Ligner, nalr0001@stud.slu.se

 

Krokiutskottet

Nora Juneholm, nolm0001@stud.slu.se

 

Alnarpsbandet

Marcus Holmström, msom0008@stud.slu.se

 

Filmklubben

Moa Lagerström, moom0004@stud.slu.se

 

Alnarpsspexet

Sara Hvit, sahv0001@stud.slu.se

 

Programråd 

Larkrådet

Ordförande: ordf_lark@stud.slu.se

 

Kassör: kass_lark@stud.slu.se

 

Programrepresentant: prog_lark@stud.slu.se

Kommunikatör: komm_lark@stud.slu.se (Olivia Norderfors)

 

Lingrådet

Ordförande: ordf_ling@stud.slu.se (Therese Malmberg Morales)

 

Kassör: kass_ling@stud.slu.se (vakant)

 

Programrepresentant: prog_ling@stud.slu.se (Helena Gredvall)

 

Kommunikatör: info_ling@stud.slu.se (Vilma Gustafsson)

 

Representant för ling-dagen: Therese Malmberg Morales, lingdagen@gmail.com

 

Tringrådet

Ordförande: ordf_tring@stud.slu.se (Jill Streimert)

 

Kassör: kass_ask@stud.slu.se (vakant)

 

Programrepresentant odling: prog_tringodling@stud.slu.se (Dorsa Joulaei)

 

Programrepresentant design: prog_tringdesign@stud.slu.se (vakant)

 

Representant för Branschdag Trädgård: Dorsa Joulaei

 

Hortonområdet

Ordförande: ordf_hort@stud.slu.se (Felicia Edman)

 

Kassör: kass_hort@stud.slu.se (vakant)

 

Programrepresentant: prog_hort@stud.slu.se (vakant) 

 

Befattningar

Studentrepresentant lärarförslagsnämnden

Jill Streimert, jist0002@stud.slu.se 


Studentrepresentant LRF Alnarp

Marie-Claie Feller, mefe0002@stud.slu.se


Kårmarskalk

Carolina Sandberg, casg0008@stud.slu.se


Sånganförande

(Vakant)


Ceremonimästare/inna

Anna Håstadius, anhs0005@stud.slu.se


Fanbärare

(Vakant)


Valberedare

(Vakant)


Kårfotografer

foto_ask@stud.slu.se

(Vakant)

 

KSN (Kårsamverkansnämnden)

Ordförande: Moa Lindström, moom0003@stud.slu.se

ASK-representant: Carolina Sandberg, casg0008@stud.slu.se

ASK-representant: Isak Källström, Ikka0001@stud.slu.se